تبلیغات
management science - ۱۲ ویژگی رفتاری آدم‌های اصیل
management science
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سعید عسکری زیارتی
۱۲ ویژگی رفتاری آدم‌های اصیل

تحقیقات فراوانی وجود دارند که می‌گویند هوش هیجانی (EQ) در عملکرد شغلی شما نقش مهمی ایفا می‌کند. به عنوان مثال موسسه‌ی TalentSmart هوش هیجانی بیش از یک میلیون نفر را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که ۵۸ درصد از موفقیت‌های کاری در همه‌ی انواع شغل‌ها، ناشی از این ویژگی هستند.

درآمد سالانه‌ی آدم‌هایی با هوش هیجانی بالا، ۲۹۰۰۰ دلار بیش از آنهایی است که هوش هیجانی پایینی دارند. نکته‌ی قابل توجه اینکه تنها کمی افزایش در میزان هوش هیجانی، تا ۱۳۰۰ دلار به درآمد سالانه‌ی شما اضافه خواهد کرد. یافته‌های بسیار بیشتری هم در این زمینه وجود دارند که می‌توان ساعت‌ها در موردشان صحبت کرد و نوشت. با اینکه هوش هیجانی روش قدرتمندی است برای اینکه انرژی‌تان را در مسیر مشخصی متمرکز کنید و نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرید،
اما یک مشکل کوچک نیز دارد. اگر شما آدم اصیلی نباشید، هوش هیجانی نمی‌تواند کار چندانی برای‌تان انجام دهد. پس اول با ۱۲ ویژگی رفتاری آدم‌های اصیل آشنا شوید.

تازگی‌ها در مدرسه‌ی کسب‌وکار فاستر (Foster) در دانشگاه واشینگتن پژوهشی انجام داده و به این نتیجه رسیده‌اند که مردم، هوش هیجانی‌ای که تنها در ظاهر نمایش داده می‌شود را نمی‌پذیرند. آنها به این قضیه مشکوک هستند و نمی‌خواهند فقط نشانه‌های ظاهری هوش هیجانی را ببینند. آنها دوست دارند این ویژگی اصالت داشته باشد و احساسات واقعی طرف مقابل باشد.

طبق یافته‌های کریستینا فانگ (Christina Fong) پژوهشگر ارشد، وقتی در مقابل همکاران‌تان قرار می‌گیرید، آنها «فقط یک سری ربات بی‌مغز نیستند. آنها به احساساتی که می‌بینند فکر می‌کنند و به صادقانه بودن یا نبودن‌شان اهمیت می‌دهند.»

همین پژوهش حاکی از این است که مدیران صادق، در انگیزه دادن به افراد، بسیار تاثیرگذارتر هستند؛ چرا که نه تنها با کلام، بلکه با رفتارشان، الهام‌بخش حس اعتماد و تحسین می‌شوند. بسیاری از مدیران می‌گویند که اصالت برای‌شان مهم است، اما مدیران اصیل، هر روز این ادعا را در عمل اجرا می‌کنند.

فقط ظاهر کافی نیست، اینکه فقط تلاش کنید تا ویژگی‌هایی را به نمایش بگذارید که با هوش هیجانی در ارتباط باشند، اصلا کفایت نمی‌کند؛ باید اصیل باشید.
با مقایسه‌ی رفتارتان با آن آدم‌هایی که بسیار اصیل هستند، می‌توانید میزان اصالت خود را بررسی کنید. نشانه‌های حقیقی آدم‌های اصیل را در نظر بگیرید و ببینید چقدر به آنها نزدیک هستید.

اصالت مستلزم میزان خاصی از خصلت‌هایی همچون آسیب‌پذیری، شفافیت و اخلاق‌مداری است.

– جنت لوئیز استفانسون

۱. آدم‌های اصیل تقلّا نمی‌کنند که دیگران دوست‌شان داشته باشند

آدم‌های اصیل، خودشان هستند. آنها می‌دانند که بعضی‌ها دوست‌شان دارند و بعضی دیگر، نه. با این قضیه مشکلی هم ندارند. مسئله این نیست که آنها به علاقه داشتن یا نداشتن دیگران اهمیتی نمی‌دهند، بلکه اجازه نمی‌دهند این مسئله مانع انجام کار درست شود. این آدم‌ها وقتی باید تصمیم نامطلوبی اتخاذ کنند یا در موقعیت ناخوشایندی قرار بگیرند، اگر واقعا چنین کاری واجب باشد، با آغوش باز به استقبالش می‌روند.

از آنجا که آدم‌های اصیل تشنه‌ی توجه دیگران نیستند، تلاشی هم برای خودنمایی نمی‌کنند. آنها می‌دانند که به‌جای تظاهر به اینکه آدم‌های خیلی مهمی هستند، باید دوستانه و با اعتمادبه‌نفس و مختصر و مفید حرف بزنند. به این ترتیب دیگران خیلی بیشتر توجه خواهند کرد و به آنچه این آدم‌ها می‌گویند علاقه نشان خواهند داد. یادتان باشد که دیگران سریعا متوجه رفتار شما می‌شوند و به رفتار صادقانه خیلی بیشتر جذب خواهند شد تا آنچه تلاش می‌کنید در ظاهر نشان دهید.


مقاله مرتبط: ۲۳ ترفند زبان بدن که شما را دوست‌داشتنی می‌کند

۲. آدم‌های اصیل قضاوت نمی‌کنند

آنها فکرِ بازی دارند و این ویژگی باعث می‌شود در نظر دیگران جذاب و معاشرتی جلوه کنند. هیچ کس دوست ندارد با کسی که از قبل عقیده‌ای را در ذهنش شکل داده و حاضر نیست حتی به نظرات دیگران گوش بدهد، گفتگو کند.

داشتن فکر باز، در محیط کار، مهم است. زیرا قابلیت نزدیک شدن به دیگران، یعنی دسترسی به ایده‌های تازه و استفاده از کمک آنها. برای حذف افکار از پیش شکل گرفته و قضاوت، باید دنیا را از دریچه‌ی چشم دیگران ببینید. برای این امر لازم نیست حتما به باورهای آنها عقیده پیدا کرده و یا از رفتارهای‌شان چشم‌پوشی کنید؛ بلکه در اصل به این معنی است که آنقدر از قضاوت‌ها فاصله بگیرید که دیگر قابل تشخیص نباشند. تنها آن وقت است که می‌توانید به دیگران اجازه دهید همانی باشند که واقعا هستند.


مقاله مرتبط: جزئیاتی که مردم بر اساس آنها شخصیت شما را قضاوت می‌کنند

۳. آدم‌های اصیل، خودشان مسیرشان را می‌سازند

ezat-entezami

آنها حس خوشی و رضایت‌شان را از نظرات دیگران نمی‌گیرند. این ویژگی آنها را آزاد می‌گذارد تا مسیری که قطب‌نمای درونی خودشان نشان می‌دهد را دنبال کنند. آنها می‌دانند کیستند و طور دیگری وانمود نمی‌کنند. مسیر آنها از درون‌شان می‌آید، از اصول و ارزش‌های خودشان. آنها همان کاری را می‌کنند که عقیده دارند درست است و تحت تاثیر این واقعیت قرار نمی‌گیرند که شاید فلان شخص آن را دوست نداشته باشد.

۴. آدم‌های اصیل بخشنده هستند

همه‌ی ما تجربه‌ی کار با افرادی را داریم که مدام در استفاده از دانش یا منابع موجود مردد بوده‌اند. آنها طوری رفتار می‌کنند که انگار می‌ترسند اگر آنچه را برای انجام کارتان نیاز دارید به شما بدهند، از آنها جلو بیفتید. آدم‌های بخشنده همیشه ارتباطاتی که دارند و آنچه را می‌دانند و منابعی که به آن دسترسی دارند را با دست و دل بازی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. آنها با تمام وجود دوست دارند که شما هم کارتان را به بهترین نحو انجام دهید زیرا هم‌گروهی‌تان هستند و آنقدر هم به خودشان اطمینان دارند که هرگز نگران این نیستند که شاید موفقیت شما باعث شود آنها بد جلوه کنند. در حقیقت، آنها عقیده دارند که موفقیت دیگران، موفقیت آنها است.


مقاله مرتبط: ده عادتی که آدم‌های دوست‌داشتنی دارند

۵. آدم‌های اصیل با همه محترمانه برخورد می‌کنند

jamshid-mashayekhi

افراد اصیل چه با مهم‌ترین مشتریان‌شان برخورد داشته باشند و چه پیشخدمتی که برای‌شان نوشیدنی می‌آورد، همیشه مودب و محترم هستند. آنها می‌دانند که فرقی نمی‌کند با آدم‌هایی که قرار ناهار دارید چقدر خوب برخورد می‌کنید، اگر آنها ببینند که با دیگران چقدر بد رفتار می‌کنید، همه چیز تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. آدم‌های اصیل با همه محترمانه رفتار می‌کنند چون باور دارند که از دیگران بهتر نیستند.


مقاله مرتبط: ۲۷ قانون آداب معاشرت در این دوره و زمانه

۶. آدم‌های اصیل انگیزه‌های مادی ندارند

آنها برای اینکه حس خوبی داشته باشند، نیازی به چیزهای درخشان و گران‌قیمت ندارند. مسئله این نیست که آنها فکر می‌کنند اگر بروند بیرون و جدیدترین و بهترین چیزها را بخرند تا وضعیت خوب خودشان را به رخ دیگران بکشند کار اشتباهی است؛ بلکه آنها برای شاد بودن اصلا نیازی به این کار ندارند. شادی آنها از درون‌شان نشات می‌گیرد و از ساده‌ترین چیزهایی می‌آید که به زندگی عمق می‌دهند، چیزهایی مثل دوستان و خانواده و داشتن هدف.


مقاله مرتبط: چند روش برای افزایش عزت نفس

۷. آدم‌های اصیل قابل اعتمادند

آدم‌های اصیل قابل اعتمادند

آدم‌ها به سمت کسانی که اصالت دارند کشیده می‌شوند، چون می‌دانند که می‌شود به آنها اعتماد کرد. وقتی نمی‌دانید که فلان شخص واقعا کیست و چه احساسی دارد، دشوار است که او را دوست داشته باشید. آدم‌های اصیل به آنچه می‌گویند باور دارند و اگر قولی بدهند، سر قول‌شان می‌مانند. شما هرگز از انسانی به واقع اصیل نخواهید شنید که بگوید: «فقط این رو گفتم که جلسه زودتر تموم بشه.» وقتی آدم‌های اصیل چیزی بگویند، شما خواهید فهمید که واقعا به این خاطر است که معتقدند حقیقت دارد.

۸. آدم‌های اصیل پوست‌کلفت هستند

هویت و شخصیت آدم‌های اصیل چنان محکم است که به دلایل واهی از حرف و رفتار آدم‌های دور و بر خود آزرده نمی‌شوند. اگر کسی یکی از نظرات‌شان را مورد انتقاد قرار دهد، آنها نیازی به نتیجه‌گیری سریع نمی‌بینند، احساس نمی‌کنند مورد توهین قرار گرفته‌اند و شروع به برنامه‌ریزی برای انتقام نمی‌کنند. آنها می‌توانند بازخوردهای منفی و مخرب را به صورت هدفمند ارزیابی کنند و آنچه درست است را بپذیرند و به کار بگیرند و مابقی را رها کنند، بدون اینکه به احساسات منفی در وجود خود دامن بزنند.


مقاله مرتبط: افرادی که هوش هیجانی پایین دارند، چگونه رفتار می‌کنند؟

۹. آدم‌های اصیل مدام سرشان در موبایل نیست

آدم‌های اصیل مدام سرشان در موبایل نیست

هیچ چیزی مانند زنگ دریافت پیامک یا حتی نگاهی گذرا به موبایل‌تان حین گفتگو، حواس طرف مقابل را پرت نمی‌کند. آدم‌های اصیل وقتی گفتگویی را آغاز کرده و به آن احساس تعهد می‌کنند، همه‌ی انرژی خود را روی آن گفتگو متمرکز می‌کنند. وقتی تمام وجود خود را به گفتگو اختصاص می‌دهید، آن گفتگو را لذت‌بخش‌تر و موثرتر خواهید یافت. در مقابل وقتی مثل ربات به دیگران نزدیک می‌شوید و همه‌ی حواس‌تان به موبایل‌تان است، در حقیقت مثل این می‌ماند که مغز آنها را روی حالت خلبان خودکار (autopilot) قرار داده و جلوی میل واقعی‌شان به گفتگو را می‌گیرید. آدم‌های اصیل ارتباط ایجاد کرده و حتی به گفتگوهای کوتاه و روزمره هم عمق می‌دهند. علاقه‌ی راستین به دیگران، باعث می‌شود آنها پرسش‌های خوب را به آسانی مطرح کرده و آنچه به آنها گفته‌ شده را به دیگر جنبه‌های مهم زندگی گوینده هم ارتباط بدهند.


مقاله مرتبط: چطور یک شنونده‌ی سراپا گوش باشیم؟

۱۰. آدم‌های اصیل بنده‌ی نفس خود نیستند

آنها بر مبنای هوای نفس‌شان تصمیم نمی‌گیرند زیرا نیازی به تحسین دیگران برای داشتن احساسی خوب نسبت خودشان، ندارند. به همین ترتیب، آنها به دنبال این نیستند که در مرکز توجه قرار بگیرند یا تلاش نمی‌کنند دستاوردهای دیگران را به نام خودشان تمام کنند. آنها فقط آنچه را باید، انجام می‌دهند بدون اینکه بگویند «آهای! به من نگاه کنید.»

۱۱. آدم‌های اصیل ریاکار نیستند

آدم‌های اصیل ریاکار نیستند

آنها به آنچه می‌گویند عمل می‌کنند. آدم‌های بااصالت، به شما نمی‌گویند فلان کار را بکن و بعد خودشان خلافش را انجام دهند. این تا حدود زیادی به خاطر خودآگاهی آنهاست. بسیاری از آدم‌های ریاکار حتی متوجه اشتباهات‌شان هم نمی‌شوند، چون چشمان‌شان را به روی ضعف‌های خودشان بسته‌اند. اما آدم‌های اصیل ابتدا مسائل خودشان را حل می‌کنند.


مقاله مرتبط: ۹ عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند

۱۲. آدم‌های اصیل لاف نمی‌زنند

همه‌ی ما با آن آدم‌هایی که نمی‌توانند از صحبت درباره‌ی خودشان و موفقیت‌های‌شان دست بکشند کار کرده‌ایم. هرگز فکر کرده‌اید چرا آنها این‌طوری هستند؟ آنها مدام لاف می‌زنند و تلاش می‌کنند خودشان را بزرگ جلوه دهند، چون اعتماد به نفس ندارند و نگران هستند که اگر به دستاوردهای‌شان اشاره نکنند، هیچ کس متوجه آنها نشود. اما آدم‌های اصیل نیازی به لاف زدن ندارند. آنها به موفقیت‌های خودشان مطمئن هستند، اما این را هم می‌دانند که وقتی حقیقتا کار مهمی انجام می‌دهید، جدا از اینکه چند نفر متوجه آن شده و یا تحسینش می‌کنند، آن دستاورد خودش را نشان می‌دهد.

خلاصه‌ی کلام اینکه آدم‌های اصیل خودشان را می‌شناسند و آنقدر به خودشان اعتماد دارند که با ظاهر خودشان راحت باشند. آنها ریشه در حقیقت دارند و حقیقتا در لحظه زندگی می‌کنند. این آدم‌ها تلاش نمی‌کنند خودشان را در نظر دیگران خوب جلوه دهند و نگران این قضیه نیستند.

 

برگرفته از: forbes.com

برچسب‌ها:
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 5 آبان 1395
جمعه 25 مرداد 1398 03:57 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.

He's handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face,
hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He's
well built, with incredible arms plus a chest that stands apart about this sweater.
We're standing in-front of one another referring to how we live,
what we wish for the future, what we're searching for on another person. He starts saying that he's got been rejected loads of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I believe that He smiles at me, biting his lip.‘Oh, I can't know. Everything happens for an excuse right.

But identify, make use of reject me, would you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you right this moment?' he explained as I recieve closer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, function it.' I reply.

‘I favor how you will think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my rearfoot in the leg, massaging it slowly. ‘What can you like in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone you will never know what we want. A person who won't say yes just because I said yes. Someone who's not scared when you try something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when you try a new challenge, especially in regards to making interesting things in the bedroom ', I intimate ‘And I like girls who are direct, who cut over the chase, like you merely did. Being
honest, it really is a huge turn on.
جمعه 18 مرداد 1398 01:58 ق.ظ
Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if
that would be okay. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 09:31 ب.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning
this post and the rest of the website is really good.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 05:22 ق.ظ
With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation?
My blog has a lot of exclusive content I've either authored myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my permission.
Do you know any methods to help stop content from
being ripped off? I'd definitely appreciate it.
پنجشنبه 10 مرداد 1398 02:44 ق.ظ
whoah this weblog is great i love reading your posts. Stay up the good work!
You know, lots of people are searching around for this information, you could help them greatly.
چهارشنبه 2 مرداد 1398 01:32 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet visitors, its
really really good piece of writing on building up new web site.
یکشنبه 30 تیر 1398 11:00 ق.ظ
many thanks lots this excellent website is elegant as well as simple
شنبه 29 تیر 1398 04:18 ب.ظ
Wow, amazing blog layout! How loong have you been blogging for?

you made blogging look easy. The overall look
of your web ite is magnificent, as well as the content!
چهارشنبه 26 تیر 1398 03:00 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by region, find in minutes a villa to book by
city, several different rooms lofts and villas. Be impressed by the wonderful pictures and knowledge that the site has to make available you.
The site is a center for all of you the ads from the field,
bachelorette party? Play with someone who leaves Israel?
No matter what the reason you need to rent a villa for a forthcoming event or just a group recreation well suited
for any age. The site is also the centre of rooms from the hour, which has already been another
subject, for lovers who are trying to find a lavish room equipped for discreet
entertainment with a spouse or lover. Whatever you are looking at, the 0LOFT website
will make a look for you to identify rentals for loft
villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
یکشنبه 23 تیر 1398 06:46 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as
well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize
it yourself? Either way keep up the nice quality writing,
it is rare to see a great blog like this one nowadays.
شنبه 22 تیر 1398 08:18 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by
region, find in minutes a villa for rent by city, a number of
شنبه 22 تیر 1398 06:36 ب.ظ
I used to be recommended this blog through my
cousin. I am now not certain whether this post is written via him
as no one else know such particular about my trouble.
You are incredible! Thank you!
پنجشنبه 20 تیر 1398 04:26 ق.ظ
It is iin point of fact a nice and helpful piece of
information. I'm happy tha you jjust shared this helpful info with us.
Please stay us up to date like this. Thanks
for sharing.
چهارشنبه 19 تیر 1398 09:36 ق.ظ
Sexy2call Quick search and get the latest results Look for a massage escort girl,
discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Seeking
escort girls? Discrete apartments? Create a
quick search by region
دوشنبه 17 تیر 1398 02:35 ب.ظ
It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this excellent blog!
I guess for now i'll settle for book-marking and adding
your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group.
Chat soon!
شنبه 15 تیر 1398 04:14 ق.ظ
"We need to build to an alternative crescendo, cheri,"
he said. "And then we will have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were full of lust, along with the soft skin of his hard
cock against my sex was having its intended effect. I was feeling
a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the pinnacle of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I wanted him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back about my clit.I'm aching to have him inside, and I was able to
tell that his should push that wonderful hard cock inside me was
growing. His moans grew to check mine, and I knew the sensation of my wet pussy
lips within the head of his cock was getting an excessive amount of both for of us.


"Permit finale begin," he said, and that he slid the
end of his cock inside me.

The two of us gasped as they held his cock there
for a moment. I contracted my pussy in order to him further inside, and hubby threw his head back on the sensation. Inch
by excruciating inch he pushed his cock inside me, and each and every time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful as it filled me, but Needed all of it inside me.
I rolled sideways and rested my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock up in.
یکشنبه 9 تیر 1398 11:23 ق.ظ
This article is genuinely a nice one it helps new internet users, who
are wishing in favor of blogging.
یکشنبه 9 تیر 1398 05:05 ق.ظ

Adult.xyz - shorten links and earn money!
شنبه 8 تیر 1398 03:44 ب.ظ
Sexy2call Quick search and find the latest results Get a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Looking for escort girls?
Discrete apartments? Make a quick search by region, the most important portal in Israel for discreet apartments and escort
girls, various youth ads that provide you with service and guidance you did not know, perform a search by
city and find the dream girl for an additional indulgence, business meeting?
Ads never include and or provide and or encourage and or imply the provision of sexual services.
The ads are subject to each of the binding laws with the State of Israel.
جمعه 7 تیر 1398 08:03 ق.ظ
A fascinating discussion is definitely worth comment. I think that you need to write more on this topic, it might not
be a taboo subject but typically people don't discuss such subjects.

To the next! Many thanks!!
پنجشنبه 30 خرداد 1398 10:21 ب.ظ
My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.

But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on numerous websites for about a year and
am worried about switching to another platform. I have heawrd fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
Any help would be greatly appreciated!
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:19 ق.ظ
Nice blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using?

Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol
یکشنبه 19 خرداد 1398 10:18 ق.ظ
I have visited your website repeatedly, and found it to be very informative
پنجشنبه 9 خرداد 1398 12:07 ب.ظ
Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.

When I look at your blog site in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, excellent
blog!
پنجشنبه 9 خرداد 1398 06:04 ق.ظ
Every weekend i used to go to see this web site, because i wish for enjoyment, for the
reason that this this web site conations truly nice funny material too.
سه شنبه 7 خرداد 1398 07:09 ب.ظ
I simply could not go away your website prior to suggesting
that I actually enjoyed the usual info a person supply on your guests?
Is gonna be again regularly to check up on new
posts
چهارشنبه 1 خرداد 1398 11:50 ب.ظ
Just desire to say your article is as astounding. The clearness in your
post is just spectacular and i could assume you're an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please keep up the enjoyable work.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 09:27 ب.ظ
Thank you, I have recently been looking for info about this subject for a long time and yours is the greatest I've came
upon till now. But, what concerning the conclusion? Are
you positive about the source?
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 05:05 ب.ظ
Terrific article! This is the type of info that should be shared across the net.
Disgrace on the search engines for not positioning this submit
higher! Come on over and seek advice from my site . Thanks =)
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 12:24 ب.ظ
I don't even know the way I ended up right here, but I thought this submit was great.
I do not recognise who you might be but certainly you are going to a famous blogger for those who aren't already.
Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی